با زیباترین سگ های دنیا بیشتر آشنا شوید

تیم تحریریه -1 پاسخ

با زیباترین سگ های دنیا بیشتر آشنا شوید

فکر می‌کنم که همۀ ما موافقیم که سگ‌ها یکی از جذاب‌ترین و زیباترین حیوانات خانگی در دنیا هستند. سگ‌ها را می‌توان بر اساس موارد مختلفی نظیرنژاد، هوش، وفاداری و...دسته‌بندی کرد. اما امروز قصد داریم بیشتر در مورد شاخص زیبایی در میان سگ‌ها صحبت کنیم و زیباترین سگ های دنیا را بشناسیم.

البته هیچ‌گاه نمی‌توان در مورد زیبایی یک سگ مطمئن و قاطع بود. زیرا ممکن است سگی در نظرمن زیبا نباشد، در حالیکه از نظر شما یا فرد دیگری، زیباترین سگ دنیا باشد! بنابراین بهتر است همواره درنظر داشته باشیم که زیبایی نسبی است و هر سگی ممکن است از دید برخی زیباترین و از دید برخی زشت ترین سگ دنیا باشد!

هرچند از نظر شخص من، هیچ سگی زشت نیست و همۀ سگ‌ها زیبا هستند و و نگهداری از آن‌ها لذت‌بخش است. اما در هر صورت برخی از سگ‌ها، بر اساس نظرسنجی‌ها و معیارهایی که موسسات معتبر بین‌الملی تعریف کرده‌اند، جزء زیباترین سگ‌های دنیا به شمار می‌روند. در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی زیباترین سگ‌های دنیا بپردازیم. البته ابتدا برخی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی در سگ‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

مهم ترین معیارها در زیبایی سگ‌ها چیست؟

نژادهای مختلف سگ ظاهر و ویژگی‌های متفاوتی دارند و بر اساس این تفاوت‌ها، مهم‌ترین معیارهای زیبایی در سگ‌ها شکل گرفته است. اما این معیارها چیست؟ در این بخش قصد بررسی آن‌ها را داریم:

الف) موها و کرک‌ سگ‌ها

اولین معیاری که نظر مردم را به خود جلب می‌کند، شکل مو و کرک سگ‌ها است. برخیاز سگ‌ها دارای موی بلند و برخی دیگر موی بدن کوتاهی دارند.موی برخی براق و برخی دیگر مات و کدر است. این تفاوت‌ها یکی از مهم‌ترین معیارها در تعیین زیباترین نژادهای سگ است.

ب) رنگ‌ بدن سگ‌ها

رنگ بدن سگ‌ها یکی دیگر از معیارهایی است که میزان زیبایی در سگ ها را مشخص می‌کند! برخی سگ‌ها یک رنگ هستند. برخی دیگر هم چند رنگ مختلف در بدن خود دارند که این رنگ‌ها الگوهای جذاب و زیبایی در بدن سگ ایجاد می‌کنند.

ج) چشم‌های سگ

چشمان سگ یکی دیگر از معیارها برای شناسایی زیبایی سگ‌ها است. به عنوان مثال، قطعاً سگ هاسکی یکی از زیباترین و خیره‌کننده ترین چشم‌ها را در میان سگ‌ها دارد. معمولاً پس از رنگ و پوشش بدن، چیزی که نظر ما را به خود جلب می‌کند، چشمان سگ است! برخی از سگ‌ها دارای چشمانی درشت و برخی دیگر ریز هستند، برخی دارای چشمانی کشیده و برخی دیگر چشمانی گرد دارند. بنابراین چشمان سگ یکی دیگر از مهم‌ترین معیارهای زیبایی در سگ ها به شمار می‌رود و اهمیت بسیار زیادی دارد.

د) خطوط موجود بر روی بدن سگ

این مورد نیز در زیبایی سگ اهمیت زیادی دارد؛ به خصوص اگر سگی دارای موهای کوتاه باشد، احتمالاً این مورد نسبتبه سایر معیارها، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند! به عنوان مثال می‌توان به بدن خال خالی سگ‌های دالماسین (Dalmatian) اشاره کرد.

اکنون که با مهم‌ترین معیارهای زیبایی شناسی در سگ‌ها آشنا شدید، می‌خواهیم به معرفی زیباترین سگ‌های دنیا بپردازیم. البته برخی از این سگ‌ها ممکن است در کشور ما کمتر دیده شوند. بنابراین با توجه به سلیقه و ویژگی‌های مورد نظر خود می‌توانید سگ مورد علاقۀ خود را جهت نگه‌داری به عنوان حیوان خانگی انتخاب کنید.

1. سگ‌ پامرانین (Pomeranian)

سگ‌های پامرانین یکی از فعال‌ترین و بازی‌گوش‌ترین سگ‌های دنیا به شمار می‌روند و محبوبیت زیادی در میان دوست‌داران حیوانات خانگی دارند. این نژاد سگ بسیار کوچک بوده و کمتر از 3 کیلوگرم وزن دارد. یکی از مواردی که سبب شده تا پامرانین طرفداران زیادی پیدا کند، تنوع رنگی بالایی است که این سگ دارد. رنگ‌های قهوه‌ای، قرمز، نارنجی، کرم، شکلاتی، سفید و... از مهم‌ترین رنگ‌های این نژاد هستند.

نگه‌داری از سگ‌های پامرانین، تجربۀ بسیار جذاب و خوشایندی است. این سگ‌ها خیلی سریع دستورات شما را یاد می‌گیرند و به خوبی تربیت می‌شوند. پامرانین‌ها نسبت به خانواده‌ای که در آن زندگی می‌کنند بسیار وفادار هستند؛ اما نسبت به غریبه‌ها مشکوک و تا حدی بی‌رحم‌اند! جالب است بدانید این سگ با وجود جثه کوچک خود، صدای بلندی دارد. پامرانین‌ها عاشق این هستند که به آن‌ها توجه کنید!

نکتۀ مهم: سگ پامرانین خود را هیچ‌وقت با فرزندان بسیار کوچک خود تنها نگذارید! زیرا این سگ بدلیل جثۀ کوچکی که دارد، ممکن است توسط فرزند شما آسیب شود. البته اگر فرزندان شما کمی بزرگ‌تر هستند، با خیال راحت سگ خود را پیش فرزندان خود قرار دهید؛ زیرا پامرانین‌ها با بچه‌های بزرگ‌تر بسیار خوب هستند و می‌توانند ساعت‌ها با یکدیگر بازی کنند.

عکس سگ پامرانین

2. سگ رتریور طلایی (Golden Retriever)

موهای طلایی‌رنگ، ظاهری بسیار جذاب و خیره‌کننده به رتریور طلایی بخشیده است.همین ویژگی به تنهایی رتریور طلایی را در میان زیباترین سگ های جهان قرار می‌دهد. نکته جالب این است که موهای این نژاد، آب را به خود جذب نمی‌کند. این موها به دو صورت فردار و صاف هستند و تمام بدن سگ را می‌پوشانند. این نژاد سگ بسیار باهوش است و علاقۀ زیادی به اطاعت از صاحب خود دارد؛ همچنین توان یادگیری بالایی دارد و همواره تلاش می‌کند تا رضایت صاحب خودرا جلب کند.

سگ‌های رتریور طلایی آرام و مهربان هستند و نمی‌توان از این سگ‌ها به عنوان سگ نگهبان استفاده کرد و تنها برای نگه‌داری در خانه و آپارتمان مناسب هستند. بهتر است رتریورهای طلایی را از تولگی اجتماعی کرد تا در بزرگسالی رفتار مناسبی داشته باشند.

 این سگ‌ها کاملاً اجتماعی هستند و خیلی سریع با غریبه‌ها، کودکان و سایر افراد همراه می‌شوند. همچنین اگر در خانه خود از حیوانات خانگی دیگری هم نگه‌داری می‌کنید، اصلاً جای نگرانی نیست! این سگ‌ها با سایر حیوانات رابطه خوبی برقرار می‌کنند و به راحتی می‌توانید سگ‌ها و سایر حیوانات خود را با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در کنار رتریور طلایی خود نگه دارید.

عکس سگ رتریور طلایی

3. سگ بیگل (Beagle)

بدون شک سگ های بیگل یکی از زیباترین سگ های دنیا هستند. هرچند بیگل‌ها در دستۀ سگ‌های شکاری قرار می‌گیرند، اما بدلیل زیبایی خاص خود جایگاه ویژه‌ای در میان حیوانات خانگی پیدا کرده‌اند! بدن این سگ‌ها معمولاً به رنگ قهوه‌ای تیره است و گاهی سایه‌های کرم‌رنگ بر روی آن دیده می‌شود. همچنین ناحیه شکم و پای این سگ‌ها سفید رنگ است.

گوش‌های دراز و چشم‌های تیز از مهم‌ترین مشخصه‌های بیگل‌ها محسوب می‌شود. سگ‌های بیگل بسیار باهوش و وفادار هستند. البته بیگل‌ها با سایر سگ‌ها و حیوانات خانگی به راحتی کنار نمی‌آیند و برای زندگی در کنارشان از تولگی به آموزش نیاز دارند.

سگ بیگل بسیار کنج‌کاو است و همیشه دوست دارد از اطراف خود سر در بیاورد. سگ‌های بیگل بسیار محتاط هستند و در هنگام بازی با کودکان مراقب‌اند تا آسیبی به آن‌ها نرسد. اگر در خانه فرزندان کوچکی دارید، این سگ به سرگرم شدن کودکان‌تان کمک زیادی می‌کند.

عکس سگ بیگل

4. سگ آکیتا اینو (Akita Inu)

ژاپنی‌ها برای اولین بار نام آکیتا را برای این نژاد سگ بسیار زیبا انتخاب کردند. البته امروزه دو نوع سگ آکیتای ژاپنی و آکیتای آمریکایی داریم که شباهت بسیار زیادی باهم دارند. هر دوی این سگ‌ها پوشیده از مو هستند که این پوشش زیبایی خاصی به آن‌ها بخشیده است.

این سگ‌ها جزو نژادهای بزرگ محسوب شده و وزن‌شان به بیش از 50 کیلوگرم می‌رسد. سگ‌های آکیتا با کودکان و سایر حیوانات خانگی رفتار بسیار خوبی دارند و به راحتی می‌توانند کودکان شما را سرگرم کنند. همچنین این سگ‌ها عاشق بازی با اسباب‌بازی‌ها هستند. نژاد ژاپنی سگ اکیتا معمولاً به 5 رنگ سفید خالص، قهوه‌ای مایل به زرد، قرمز، کنجدی و پلنگی (راه راه) دیده می‌شود. در حالیکه نژاد آمریکایی آن ممکن است ترکیبی از این رنگ‌ها باشد.

عکس سگ آکیتا اینو

5. سگ مالاموت آلاسکایی (Alaskan Malamute)

سگ‌های مالاموت یکی دیگر از زیباترین سگ های دنیا هستند و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گونه‌های شناخته‌شده سگ‌ها در دنیا به حساب می‌آیند. این سگ‌ها علاوه بر برخورداری از قدرت بدنی بالا، متخصص راندن سورتمه‌ها هستند و معمولاً برای این کار تربیت می‌شوند.

سگ‌های مالاموت نسبت به سایر سگ‌ها از جثه بزرگ‌تری برخوردارند. پوشش بدن این سگ‌ها از موهای ضخیم سیاه یا قهوه‌ای رنگ پوشیده شده و زیر شکم آن‌ها سفید است. این پوشش پرپشت و ضخیم از مالاموت‌ها در برابر سرمای شدید محافظت می‌کند. سگ مالاموت باتوجه به توانایی و استعدادی که دارد، چندان مناسب نگهداری به عنوان حیوان خانگی نیست. همچنین مالاموت ها برخلاف جثه درشتی که دارند، نگهبانان مناسبی به حساب نمی‌آیند.

عکس سگ مالاموت آلاسکایی

6. سگ برنس مانتین (Bernese Mountain Dog)

سگ‌های برنس مانتن یکی دیگر از زیباترین سگ‌های دنیا هستند که توجه بسیاری از دوست‌داران حیوانات خانگی را به خود جلب کرده‌اند. خواستگاه اصلی این سگ‌ها کشور سوئیس است. از آنجایی که سوئیس یک کشور کوهستانی است، سگ‌های این کشور هم در مقابل سرما مقاومت بسیار خوبی دارند و به لطف پوشش ضخیم بدن، بیشتر برای زندگی در اقلیم‌های کوهستانی مناسب هستند.

از این سگ‌ها باهوش معمولاً برای نگهبانی از گله استفاده. آن‌ها توانایی یادگیری بسیار بالایی دارند و اگر از همان تولگی، به خوبی اجتماعی شوند، در بزرگسالی رفتار شایسته‌ای با دیگر حیوانات و انسان‌ها خواهند داشت.

برنس مانتن ها رفتار بسیار صمیمانه‌ای با کودکان دارند و می‌توانند آن‌ها را ساعت‌ها سرگرم کنند. وزن این سگ‌ها به 50 کیلوگرم می‌رسد و به لطف جثۀ بزرگی که دارند، گزینه‌ای مناسب برای نگهبانی از گوسفندان محسوب می‌شوند.

عکس سگ برنس مانتین

7. سگ ایسلندینک شیپداگ (Icelandic Sheepdog)

یکی دیگر از نژادهای بسیار پرطرفدار و از جمله زیبا‌ترین سگ‌های دنیا، ایسلندینگ شیپداگ است. این سگ‌ها جزو نژادهای قدیمی سگ محسوب می‌شوند که توسط وایکینگ‌ها معرفی شدند. وایکینگ‌ها در گذشته از این سگ‌ها برای نگهبانی از گله‌هایشان استفاده می‌کردند.

جالب است بدانید موهای این سگ دو بار در سال می‌ریزد و در این فواصل به مراقبت و تیمار زیادی نیاز دارند. این سگ‌ها به رنگ‌های قهوه‌ای، سفید، طلایی، سیاه و قرمز دیده می‌شوند. ایسلندینگ ها بسیار دوست داشتنی بوده و نسبت به خانواده‌ای که در آن زندگی می‌کنند، وفاداری زیادی دارند.

این سگ‌ها روابط بسیار خوبی با سایر افراد برقرار می‌کنند و بسیار اجتماعی هستند. همچنین توانایی یادگیری بالایی دارند و با هوش سرشار خود، بسیار خوبی برای شما خواهند بود! این سگ‌ها بسیار بازی‌گوش هستند و هر آن‌چه که نظرشان را جلب کند، به شما هشدار می‌دهند.

عکس سگ ایسلندینک شیپداگ

8. سگ اشنایزر مینیاتوری (Miniature Schanuzer)

یکی دیگر از زیباترین سگ‌ها دنیا که از محبوبیت بالایی برخوردار است، سگ اشنایزر مینیاتوری است. موهای این سگ‌ها از دو لایه تشکیل شده است که موهای بیرونی بلند و محکم و موهای داخلی آن نرم و کوتاه است. برای آن که شفافیت و طراوت موهای این نژاد از سگ همواره حفظ شود، باید بطور منظم مورد توجه قرار گیرد.

سگ‌های اشنایزر مینیاتوری دارای جثه بسیار کوچکی هستند و با موهای خاصی که دارند، در بین نژادهای سگ معروف‌اند. به عبارتی دیگر، یکی از دلایل محبوبیت این سگ‌ها، وجود موهای بلند در اطراف دهان و چشمان است که زیبایی خاصی که به آن‌ها بخشیده است. جالب است بدانید این سگ‌ها بازیگران بسیار خوبی هستند و گاهی ممکن است شما را شگفت‌زده کنند!

این سگ‌ها به محیط خانواده وابستگی زیادی دارند و به وقت گذرانی در بیرون از خانه علاقه‌ای ندارند. اگر قصد نگه‌داری از سگی را دارید که همیشه در کنار شما باشد، این نژاد یک انتخاب عالی است و قطعاً از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. این سگ‌ها می‌توانند دوست خوبی برای سایر حیوانات خانگی باشند.

عکس سگ اشنایزر مینیاتوری

9. سگ چاو چاو (Chow Chow)

بدون تردید سگ‌های چاو چاو با چهره‌ بسیار جذاب و شیر مانند خود یکی از زیباترین سگ‌های دنیا هستند. رنگ بدن چاوچاو قهوه‌ای مایل به طلایی است که شباهت آن را با شیرها افزایش می‌دهد! این سگ‌ها روحیۀ بسیار مستقلی دارند و اگر از دوران تولگی به خوبی تربیت نشده باشند، ممکن است در نگه‌داری از آن‌ها دچار مشکل شوید.

سگ‌های چاوچاو با موهای صاف و زیبای خود در رنگ‌های قرمز، سیاه، کرم، دارچینی و آبی دیده می‌شوند که در این میان رنگ آبی بسیار کم‌یاب و پرطرفدار است. شاید ظاهر چاوچاوها آرام به نظر برسد، اما این سگ‌ها جزو فعال‌ترین سگ‌های دنیا به حساب می‌آیند!

عکس سگ چاو چاو

10. سگ ساموید (Samoyeds)

یکی از زیباترین سگ های دنیا که ظاهر بسیار شاد و جذابی دارند، سگ‌های ساموید ظاهری همچون گرگ دارند و به لطف داشتن موهای سفید و بلند از محبوبیت زیادی برخوردارند.

وجود موهای متراکم، کرکی و سفید تحمل بالایی در برابر سرما به این سگ بخشیده است. سامویدها فعالیت بسیار زیادی دارند و دوست دارند همیشه سرگرم انجام کاری باشند. این نژاد از سگ با اعضای خانوادۀ خود بسیار مهربان است و می‌تواند رابطۀ صمیمی با آن‌ها برقرار کند.

عکس سگ ساموید

11. سگ شپرد استرالیایی (Australian Shepherd)

شپردهای استرالیایی یکی دیگر از زیباترین سگ های دنیا بوده که به آن‌ها سگ‌های لیمویی هم گفته می‌شود. این سگ‌ها به اجتماعی بودن معروفند و همیشه دوست دارند در کنار خانواده و صاحب خود باشند. شپردهای استرالیایی با روحیۀ حساس خود به مراقبت‌های زیادی نیاز دارند.

چشمان این نژاد از سگ بسیار معروف است و با حالت خاص و روح مانندی که دارد، توجه افراد زیادی را به خود جلب می‌کند. بدن شپردهای استرالیایی با رنگ‌های مختلفی از مو پوشیده شده است. البته بد نیست بدانید که ریزش موی این نژاد نسبتاً بالا است و لازم است بطور مرتب موهایش را شانه بزنید.

عکس سگ شپرد استرالیایی

12. سگ پودل (Poodle)

یکی از پرطرفدارترین و زیباترین سگ‌های دنیا، سگ‌های پودل هستند. موهای بدن این سگ نسبت به سایر سگ‌ها بسیار خاص است و از این نظر می‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین نژادهای دنیا شناخت. این نژاد تنوع رنگ زیادی دارد و به رنگ‌های مختلفی نظیر سفید، سیاه و سفید، زرد، خاکستری تیره و... دیده می‌شود.

جالب است بدانید پودل‌ها، بسیار باهوش هستند و قطعاً شما را با هوش سرشار خود شگفت‌زده خواهند کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های این سگ‌ها، علاقۀ زیاد آن‌ها به آب و شنا کردن است.

عکس سگ پودل

13. سگ تازی سالوکی (Saluki)

سگ‌های تازی یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین سگ های دنیا هستند که تصاویر آن‌ها در مقبره‌های مصر هم یافت می‌شود! قدمت این سگ‌ها به 2100 سال پیش از میلاد برمی‌گردد. این سگ‌ها شباهت زیادی با سگ‌های گری هاند و تازی افغان دارند، با این تفاوت که بدن این سگ کمی کشیده‌تر است.

این سگ در رنگ‌های مختلف سفید، قهوه‌ای سوخته، کرم، طلایی، قهوه‌ای مایل به قرمز، قرمز، مشکی، آبی مایل به خاکستری دیده می‌شود. اگر تا کنون این سگ را ندیده‌اید، باید بدانید که با یکی از زیباترین سگ‌های دنیا روبرو هستید که احتمالاً نظر شما را جلب می‌کند. این سگ‌ها به اندازه کافی پر انرژی هستند و اگر آن‌ها را در یک محیط باز آزاد کنید، دقیقه‌ای بیکار نخواهند نشست.

عکس سگ سالوکی

14. سگ مالتیز (Maltese)

اگر به دنبال یکی از سگ‌های واقعاً زیبا برای نگه‌داری در محیط کوچک و بسته مانند آپارتمان را دارید، سگ ماتیلز یکی از بهترین انتخاب‌ها است. این سگ یکی از باهوش‌ترین نژادهای سگ است که خیلی سریع یاد می‌گیرد و تنها کافی است یک‌بار ترفندهای موردنظر خود را به آن‌ها یاد بدهید؛ به همین دلیل این سگ‌ها یک از نژادهای مناسب برای نگه‌داری در محیط خانواده است.

این سگ‌ها به رنگ سفید هستند و برای جلوگیری از کثیف شدن موهای بدن خود، نیاز به مراقبت و حمام کردن دارند. بنابراین باید آن‌ها را برای جلوگیری از کثیف‌شدن ظاهری به صورت منظم تمیز کنید و به حمام ببرید.

سفید بودن یک دست و کامل این سگ‌ها به زیبایی و جذابیت آن‌ها می‌افزاید و سبب می‌شود تا همه دوست‌داران حیوانات خانگی و سگ‌ها، از دیدن آن لذت ببرند. این سگ‌ها باتوجه به جثه کوچک خود، به اندازه کمی شجاعت به خرج می‌دهند و اکثراً دوست دارند که در نزدیک خانواده خود باشند. اگر قصد نگه‌داری از سگی را دارید که به راحتی بتوانید آن را آموزش دهید و از آن نگه‌داری کنید، سگ ماتیلز انتخابی است که از نگه‌داری آن پشیمان نخواهید شد.

عکس سگ مالتیز

15. سگ هاسکی سیبری (Siberian Husky)

سگ هاسکی یکی از بهترین نژادها و زیباترین نژادهای سگ در دنیا است که مربوط به کشور سیبری است! بدن این سگ‌ها از موهای بلند و ضخیم تشکیل شده است که زندگی در مناطق سردسیر را برای آن‌ها راحت‌تر می‌کند. این سگ‌ها نسبت به افراد خانواده‌ای که در آن زندگی می‌کنند بسیار وفادار هستند و دستورات موردنظر را خیلی سریع یاد می‌گیرند.

اگر به چهره این سگ‌ها دقت کنید، حتماً ظاهر آن‌ها را شبیه یک گرگ می‌بینید اما این سگ از لحاظ رفتاری با گرگ‌ها کاملاً متفاوت هستند. موهای این سگ‌ها ضخیم هستند و اگر بخواهید از آن‌ها در مناطق گرم‌سیری نگه‌داری کنید، باید مراقبت زیادی از آن‌ها کنید. چشمان این سگ‌ها با سگ‌های دیگر متفاوت بوده و معمولاً رنگی است؛ برخی از سگ‌های هاسکی چشمانی آبی دارند که توجه بسیاری از افراد را به خوب جلب می‌کند.

این سگ‌ها هم مانند بسیاری از سگ‌های دیگر از هوش زیادی برخوردارند و هنگامی که به بلوغ می‌رسند، دارای جثه‌ای بزرگ هستند. تحمل و صبر این سگ‌ها بسیار بالا است و اگر در خانواده خود فرزندان کوچکی دارید، سگ هاسکی یک هم‌بازی بسیار خوب و باهوش برای کودک شما محسوب می‌شود.

عکس سگ هاسکی سیبری

16. سگ ژرمن شپرد (German Shepherd)

سگ‌های پلیس را دیده‌اید؟ حتی اگر سگ‌های پلیس را ندیده باشید، حتماً آن را در فیلم‌های خارجی مشاهده کرده‌اید. شپرد آلمانی یکی از زیباترین سگ‌های دنیا است که در دسته سگ‌های گارد قرار می‌گیرد. این سگ‌ها از اعتماد به نفس زیادی برخوردارند و نسبت به بسیاری از اتفاقاتی که در اطراف آن‌ها می‌افتد، ترسی ندارند.

این سگ‌ها نسبت به خانواده‌ای که در آن زندگی می‌کنند، بسیار وفادار هستند اما اگر غریبه‌ای وارد محیط خانه شما شود ممکن است حرکات غیر منتظرانه‌ای از سگ خود ببینید.

یکی از ویژگی‌هایی که سبب شده تا این سگ‌ها بتوانند به عنوان سگ‌های خانگی نگه‌داری شوند، ارتباط عمیق و محکمی است که این سگ با اعضای خانواده برقرار می‌کند. این سگ‌ها بسیار باهوش هستند و به همین دلیل به سرعت هر آنچه که به آن‌ها می‌گویید را یاد خواهد گرفت؛ به گفته متخصصان تنها کافی است 5 بار رفتار خود را تکرار می‌کنند تا سگ شما آن را یاد بگیرند.

رنگ این سگ‌ها از سیاه تا سفید و هر رنگ دیگری را شامل می‌شود و سگ‌های پلیس معمولاً به رنگ قهوه و مشکی دیده می‌شوند. این سگ‌ها جایگاه ویژه‌ای در سینمای هالیوود دارند و برخی از افراد می‌گویند شباهت زیادی با گرگ‌ها دارند.

عکس سگ ژرمن شپرد

17. سگ رتریور لابرادور (Labrador Retriever)

یکی دیگر از نژادهای پرطرفدار که جزء زیباترین سگ‌های دنیا شناخته می‌شوند، سگ لارادور رتریور است. این سگ‌ها با هر چیزی که در اطراف خود ببینند، بازی می‌کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهید به وسایل خانه نظیر مبل‌ها لطمه‌ای وارد نشود، باید اسباب‌بازی‌های زیادی در اختیار آن‌ها قرار دهید.

این سگ‌ها فعالیت زیادی دارند و قدم زدن در کنار شما را خیلی دوست دارند. توجه داشته باشید که اگر شما خانه را ترک می‌کنید و زمان نهار این سگ قرار نیست به خانه بازگردید، استخوان یا وعده غذایی زیادی را در اختیار این سگ قرار دهید تا پس از بازگشت به خانه از بهم ریخته بودن خانه خود شگفت‌زده نشوید!

سگ‌های لابرادور معمولاً به تمیز کردن خود اهمیت زیادی نمی‌دهند و باید حداقل یک‌بار در هفته به تمیز کردن بدن سگ‌ها بپردازید. این سگ‌ها در مقابل صداهای عجیب و غریب حساسیتی نشان نمی‌دهند و خیلی راحت به غریبه‌ها اعتماد می‌کنند. اگر برای بار اول این سگ را ببینید، خیلی راحت می‌توانید با آن‌ها ارتباط عمیقی برقرار کنید. لابرادورها حیوانات خانگی دوست‌داشتنی و جذابی هستند و گزینه مناسبی برای نگه‌داری در خانواده‌های آرام هستند. این سگ علاقۀ زیادی به آب و شنا در آب دارد و با کرک و موی بدن خود، به راحتی می‌تواند در مقابل آب مقاومت کند.

عکس سگ رتریور لابرادور

18. سگ سنت برنارد (Saint Bernard)

سنت برنارد یکی از زیباترین سگ‌های دنیا است که با نام غول مهربان شناخته می‌شود! این سگ‌ها به دلیل ساختار قدرتمندی که دارند، گزینه مناسبی برای قدم زدن در برف هستند. این سگ‌ها بسیار باهوشند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را بر اساس نظر خود تربیت کنید؛ جالب است بدانید این سگ‌ها به راحتی می‌توانند زمان وقوع بهمن در مناطق کوهستانی را پیش‌بینی کنند و جان شما را نجات دهند.

این سگ‌ها دارای جثه بزرگ وو البته زیبایی هستند که نظر بسیاری از افراد به خود جلب می‌کند. این سگ‌ها معمولاً در محیط خانه فعال نیستند و نسبت به محیط بیرون بسیار آرامند؛ با این حال سرگرمی خوبی برای کودکان به شمار می‌آیند و آن‌ها را برای مدت طولانی سرگرم می‌کنند. سنت برناردها برای خانواده خود ارزش زیادی قائل هستند، نسبت به آن‌ها وفای زیادی دارند و همچنین تمایل زیادی برای احترام به آن‌ها دارند.

عکس سگ سنت برنارد

19. سگ گریت دین (Great Dane)

یکی از عجیبب‌ترین و البته زیباترین سگ‌ها دنیا، سگ‌ها‌ی گریت دین هستند! این سگ‌ها معروف به انعکاس رفتار صاحبان خود هستند؛ در واقع این سگ‌ها هر رفتاری که از صاحب خود ببینند آن را به شما منعکس می‌کنند؛ مثلاً اگر شما ناراحت یا عصبانی باشید، این سگ با کارهای خود همان رفتار را به شما نشان می‌دهند. همچنین این سگ‌ها آنقدر حساس هستند که اگر به آن‌ها کم‌توجهی کنید، دچار بیماری‌های روحی و روانی می‌شوند و فرآیند درمان آن‌ها مشکل است. احساس ناراحتی این سگ‌ها معمولاً با فریاد یا صدمه زدن به افراد دیگر نشان داده می‌شود که باید در نگهداری این سگ‌ها مراقبت زیادی به خرج دهید.

این سگ‌ها نسبت به بسیاری از سگ‌ها وفاداری بیشتری نسبت به صاحب خود دارند و دوست دارند همیشه مراقب شما باشند؛ حتی وقتی که خواب هستند، باز هم حواسشان به شما است و نمی‌خواهند خطری شما را تهدید کند. اگر شما در خانه بچه کوچکی دارید، باید مراقب باشید که کودک خود را با سگ گریت دین تنها نگذارید؛ ممکن است کودک شما از این سگ بترسد و با توجه به انعکاس رفتاری این سگ، به کودک شما آسیب برسد. بنابراین مهم نیست که سگ شما چقدر دوست داشتنی است؛ آن‌ها در هر شرایط ممکن است به کودک شما آسیب بزنند و باید توجه کنید که هیچوقت کودک خود را با این سگ‌ها تنها نگذارید.

این سگ‌ها به عنوان بزرگ‌ ترین نژادهای سگ شناخته می‌شوند و همین مسئله ممکن است باعث ترس بسیاری از افراد غریبه شود اما در عین حال آن‌ها بسیار زیبا هستند.

عکس سگ گریت دین

20. سگ دوبرمن (Doberman)

سگ‌های دوربرمن جزء مستقیل‌ترین و زیباترین سگ‌های دنیا هستند که وابستگی کمتری به خانواده خود دارند. این سگ‌ها دوست دارند از لحاظ رفتاری و جسمی شباهت زیادی به خانواده خود داشته باشند و شما هم باید توجه داشته باشید که با آن‌ها به درستی برخورد کنید. نباید آن‌ها حس کنند که قصد وابسته کردن آن‌ها به خود را دارید؛ با توجه به این‌که این سگ‌ها شخصیت مستقلی دارند، باید سعی کنید آن‌ها را به درستی تربیت کنید. اگر از ابتدای تولد این حیوان خانگی را به درستی تربیت کنید، یک حیوان خانگی جذاب و وفادار خواهید داشت و از زندگی در کنار آن لذت می‌برید.

دوبرمن‌ها معمولاً عاشق خانواده خود هستند اما کمتر با غریبه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند؛ بنابراین سعی کنید افراد غریبه را با دوبرمن خود تنها نگذارید! این سگ‌ها بسیار حساسند؛ بنابراین مراقب رفتار خود باشید! اگر این سگ رفتار خشنی از شما ببیند، ممکن است خود را پنهان کند و مشکلاتی برای شما بوجود آورد.

عکس سگ دوبرمن

زیباترین سگ های دنیا و سخن پایانی!

سگ‌ها به وفادارای معروف هستند و تنها حیواناتی هستند که شما را بیشتر از خودتان دوست دارند! سگ‌ها شما را بدون هیچ قید و شرطی دوست دارند و اگر به آن‌ها محبت کنید، هیچ چیز بیشتر از شما (حتی خودشان!) برای آن‌ها ارزش ندارد. سگ‌ها بر اساس اطلاعات مختلفی نظیر هوش، زیبایی، ویژگی‌ها و... به نژادهای مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند و بر همین اساس برخی سگ‌ها را زیباتر از سگ‌های دیگر می‌شناسیم!

البته شکی در این موضوع نیست که تمام حیوانات دنیا و تمام سگ‌ها زیبا هستند اما برخی دیگر بر اساس سلیقه افراد مختلف زیباتر از سایر سگ‌ها هستند. ویژگی مشترک میان تمام سگ‌ها این است که تمام آن‌ها همراه شما می‌شوند و تفاوتی ندارد که سگ بزرگ یا کوچک، سریع یا آهسته، شاداب یا آرام یا حتی عصبانی باشد!

تمام سگ‌ها حیوانات دوست داشتنی هستند که به راحتی می‌توانید یکی از آن‌ها را به عنوان حیوان خانگی نگه‌داری کنید. در این مقاله به بررسی زیباترین‌ سگ‌های دنیا پرداختیم تا با استفاده از ویژگی‌های آن‌ها بتوانید یکی از نژادها را برای نگه‌داری انتخاب کنید.

دیدگاه ارزشمند شما

دوره آموزشی تربیت سگ

بیشتر بدانید

مشاهده دوره

مشاهده دوره آموزش تربیت سگ

اشتراک در خبرنامه پت بان

در جریان جدیدترین مطالب آموزشی ما قرار بگیرید